רכישה מאובטחת
זיכוי מלא
תשלום לשליח
משלוחים מהירים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
מפת האתר

משיכה מינית: האם זה רק יופי חיצוני

מה גורם לאנשים להימשך אחד לשני? מה מביא אותנו להעדיף מישהו ולא מישהו אחר? האם אנחנו חייבים להיראות טוב כדי שירצו אותנו? ועד כמה רושם ראשוני משפיע על משיכה מינית בדייט?

 

 

דרוש/ה: גבר או אישה שנראים טוב

אם אתם נמצאים עכשיו בחיפוש אחר בן או בת זוג, בוודאי תעדיפו למצוא קודם כל גבר או אישה שמתאימים ל”טייפ” שלכם מבחינת מראה. זו גם הסיבה שתעדיפו בטח לבקש תמונה לפני שתיפגשו, או שתרצו דייט עם מישהו/י שפגשתם והיו נראים לכם טוב מבחינה חיצונית.

אז מה הסיפור עם משיכה מינית ולמה היא גורמת לנו “לברור” בני זוג? כדי להבין זאת, צריך להפריד בין משיכה מינית ליופי. יופי הוא הדרך האנושית (והמבאסת) להעביר “קווים מנחים”: אלו הם האנשים שהמדע/ החברה/ המפרסמים קבעו שיפה להתבונן בהם מבחינת נתונים מסוימים, בעוד שהמשיכה היא עניין הרבה יותר טבעי וחופשי מזה.

 

 

יופי לא שווה משיכה מינית

למען האמת, מטרת היופי בעולם החי די זהה לשלנו: פרווה מבריקה או נוצות צבעוניות יותר תמיד יהיו פקטור שגורם להעדפת הזכר בקרב הנקבות, בעוד שמבנה פיזי או תכונות גנטיות לעולם יהיו פקטור שגורם להעדפת הנקבה בקרב הזכרים. ולראיה, גברים חובבים חזה נשי שופע שמבטא פריון ויכולת להעמיד צאצאים בריאים, בזמן שנשים יעדיפו גבר שרירי עם לסת מוצקה, שמסמל חוזק פיזי הנחוץ להגנה.

אלא שלא תמיד האישה עם החזה הכי גדול בחדר או הגבר עם השרירים הכי מפותחים “עושים לנו את זה”. למעשה, הרבה פעמים נמצא את עצמנו אומרים על אנשים שהם יפים, אבל לא מעבר לזה. המוח שלנו מהווה רכיב חשוב ומרכזי במשיכה המינית וכך אנחנו מגלים שדווקא האדם הכי כריזמטי או מצחיק בחדר יהיה זה שאנו נמשכים אליו. אולי זו האישה עם שמחת החיים הגדולה ביותר ואולי זה הגבר עם מינון הג’נטלמניות הנכון. מה שבטוח, שרק מכלול מיוחד בין אופי ליופי הוא זה שמביא אותנו למקסימום משיכה מינית.

 

 

מחקרים מעניינים על משיכה מינית

אז מה אומרים המומחים ויועצי הזוגיות? לפי מחקרים, משיכה מינית היא עניין אינדיבידואלי מאוד ולא נובעת רק ממראה חיצוני. גם רגשות חיוביים כמו חוש הומור או אופטימיות נתפסים כמושכים יותר ולשמחתנו, אלו דברים שתמיד אפשר לעבוד עליהם אם צריך.

האם אנשים מושכים הם אנשים שנהנים יותר? ברור שכולנו רוצים להיראות טוב מאוד, כי מבחינה פיזית לאנשים אלו יש יתרונות ברורים: אנו נמשכים ליופי חיצוני מבחינה ביולוגית ולכן אוהדים יותר אנשים יפים ומעריכים אותם יותר במקומות עבודה או מעגלים חברתיים. בוודאי לא תופתעו לגלות, שמחקר שבוצע על בתי המשפט בארצות הברית, גילה שמושבעים נוטים לאהוד נאשמים מושכים יותר. כמובן שאנשים אלו יקבלו גם יותר הצעות מבני זוג אפשריים, אבל זה הזמן לציין שלא תמיד החיצוניות לצדם, כאשר מדובר בהצלחה בזוגיות או בקריירה.

מחקר נוסף שבוצע בשנות ה-70, ביקש לבחון מה יכולים אנשים עם “נתוני פתיחה” פחות טובים לעשות כדי לשפר את הרושם הראשוני שהם מייצרים. למלאכה גויסו זוגות, כאשר הגברים התבקשו לדרג את יתר הגברים, בהתאם לנשותיהם המושכות יותר או פחות. והתוצאות? לא מפתיעות: אלו שהייתה להם בת זוג מושכת יותר, דורגו הכי גבוה. אלו שבת הזוג שלהם הכי פחות הרשימה, היו אחרונים בדירוג. אז מה המסקנה? שזה כלל לא משנה איך אתם נראים, אלא שאחרים תופסים אתכם בהתאם למידת המשיכה שלהם לאדם שאיתו אתם מסתובבים…

 

 

ולפעמים המשיכה דועכת

ולמרות המראה החיצוני, משיכה מינית היא עניין כל כך סובייקטיבי, עד שהיא משתנה לפעמים גם במהלך החיים הזוגיים עצמם. אחרי שעברתם את הדייט הראשון, השני או המאה, היה ברור לכם שקיימת משיכה מופלאה, ניהלתם זוגיות אוהבת, עברתם להתגורר ביחד ואולי הקמתם יחד משפחה, לא בטוח שהמשיכה ביניכם תמשיך. גורמי החיים השונים מביאים כל אחד ואחת מאיתנו לאמץ מראה שונה מזה שהיה בתחילת הקשר, בעיקר מכיוון שגוף ופנים הם תלויי טבע וקשורים לגיל, לתהליכים רגשיים ולפעמים גם לטעם האסתטי שכל אחד מבני הזוג מפתח בנפרד.

 

 

 

איך מגבירים משיכה לבני הזוג?

כאשר המשיכה המינית פוחתת, בני הזוג שואלים את עצמם האם האופי לבדו יכול להספיק. ובכן, אופי הוא רכיב מרכזי במשיכה המינית ולפעמים הוא אפילו חזק בהרבה מכל משיכה ראשונית לאדם “יפה”. לעניין הזה נכנסים גם עניינים הורמונליים, מאחר ולא תמיד המוח והגוף שלנו חווים תשוקה או משיכה כפי שחוו אותם בתחילת הזוגיות וגם דפוסי מחשבה שונים, שגורמים לכל אחד מבני הזוג להעדיף או לצפות למשהו מסוים.

אם אתם מרגישים שהמשיכה המינית פוחתת אחרי תקופה ארוכה של זוגיות, מומלץ שתשאלו את עצמכם מהי הסיבה. אולי הזוגיות עצמה נמצאת במשבר שגורם לכם להימשך פחות? אולי בני הזוג אכזבו אתכם בנושא מסוים כך שאתם מרגישים אליהם פחות אהדה ומשיכה? האם זו השגרה שגורמת לכם לירידה בתשוקה אליהם? אולי זה בסך הכל סממן טבעי כמו מחסור בויטמינים או בשעות שינה?

החדשות הטובות הן שאת כל אחד מה”חסמים” שגורמים לכם לא להימשך, אפשר לפתור ובעשרות דרכים שונות. הפתרונות כבר קיימים ואין צורך לחפש רחוק כדי למצוא את מה שמשפר לכם את המשיכה או הכמיהה ליחסי מין עם בני הזוג. מצד שני, אם אתם מרגישים שבני הזוג עברו “מייקאובר” חיצוני מוגזם, ייתכן שהמשיכה שהייתה אליהם תיפגע באופן טבעי. במצב כזה מומלץ בחום לפנות ליועץ מקצועי וכמובן לשתף במחשבות שלכם (בשיחה נעימה ומכבדת) את הצד השני.

 

 

תראו מעבר לנתונים היבשים

זכרו שבסופו של דבר, לא המראה החיצוני הוא זה שקובע את המשך החיים שלכם או ההצלחה הזוגית שלכם, אלא האופי והגישה שלכם זה לזו. לכן אל תפסלו אף פעם גבר או אישה שאתם מרגישים שאפשר לראות איתם עתיד, חיבור טוב ויציבות.

המפתח לפיתוח המשיכה המינית של כל אחד מאיתנו טמון אצלנו. רק אנחנו יודעים למי כדאי לתת צ’אנס ואת מי נדחה, מי מועמדים טובים כבני זוג ומי כפרטנרים מדהימים לסקס. יחד עם זאת, אין שום טעם בלייצר רשימת קריטריונים שאף גבר או אישה לא יכולים לעמוד בהם. משיכה מינית היא חשובה, אבל גם התכונות, האופי ובעיקר מכלול הדברים שזורמים ביניכם באופן טבעי. לכו תדעו, אולי בדייט הבא כבר תימשכו עד מעל לראש.

 

 

איך מגבירים משיכה מינית באופן טבעי?

לאורך החיים, כולנו חווים ירידות או עליות במשיכה המינית. זה טבעי ואין טעם להיבהל, אבל אפשר לייצב את הדברים וכמובן, לשקם כל משיכה ירודה שנוצרה לאורך הזוגיות.

באתר נטורל ויאגרה תמצאו את כל המוצרים הטבעיים המוצלחים ביותר לחידוש המשיכה המינית והתשוקה המינית. מוצרים אלו הופקו מצמחים ותבלינים טבעיים, המסייעים לתחושה והריגוש שמעט “אבדו” בדרך ומאפשרים לכם להצית את האש מחדש וליהנות מהזוגיות באופן איכותי ומספק.

גם אם אתם חווים כרגע ירידה במשיכה המינית לבני זוג שפעם נמשכתם אליהם, זה בכלל לא סוף פסוק. עם מוצרי נטורל ויאגרה תוכלו לשפר את התפקוד המיני והמשיכה שלכם באופן הדדי ולהמשיך ליהנות מזוגיות טובה ומכילה, עם כל היתרונות שבה.

משיכה מינית

0
העגלה שלך
דילוג לתוכן