רכישה מאובטחת
זיכוי מלא
תשלום לשליח
משלוחים מהירים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
מפת האתר

ממה נוצרים כאבים בזמן הזקפה

כן, כאב במהלך הזקפה עלול להתרחש ואפילו בגלל די הרבה סיבות. אבל רגע לפני שנדון בצד הכואב של האיבר הזקוף, כדאי לדעת שמדובר בעניין נדיר ולרוב מתקבל בעקבות פציעה או תאונה שנגרמה בעקבות אקט או מעשה לא זהיר במיוחד. אז לפני שניגש לעניינים, הנה כמה דברים מעניינים על הזקפה וכן כאבים בזמן הזקפה:

 

  1. הזקפה נצפית אצל עוברים זכריים עוד בתוך הרחם, אבל היא לא בהכרח מתרחשת אצל כולם.
  2. על פי מחקר מפורסם מאוניברסיטת קליפורניה, קיימים שלושה סוגי זקפות: הפסיכוגנית שמתרחשת בעקבות צפייה במשהו מעורר או פנטזיה; זקפה לילית שנוצרת בזמן השינה; זקפה רפלקסוגנית שמתרחשת בעקבות מגע פיזי. אז מה ההבדל? אין. אבל לאוניברסיטה כנראה היה חשוב להגיד משהו בנושא. 
  3. זקפת הלילה מתרחשת 3-5 פעמים, אבל זקפת היום יכולה להתרחש גם 11 פעמים ביום. 
  4. זקפה יכולה להתרחש גם אצל אנשים שהוצאו להורג, בתלייה בעיקר, מה שכנראה היה מראה די שגרתי בימי הביניים… 
  5. קיים קשר בין ריח לבין זקפה. ריחות נעימים ואהובים מעוררים זרימת דם מוגברת ולכן יכולים להביא גם לזקפה. 
  6. הפין האנושי לא כולל עצם, לעומת יונקים אחרים בטבע בעלי עצם פנימית בשם בקולום, שיוצאת מהבטן בשעת מעשה כדי להאריך את איבר המין. 

 

סוגי כאבים בזמן הזקפה

זקפה בדרך כלל מתרחשת ללא כל הפרעה ולכן מצב של כאבים בזמן הזקפה נדיר למדי. אם מתעוררים כאבים במהלך הזקפה, סימן שהתקיימה טראומה כלשהי לפין בעקבות פציעה, תופעה נוירולוגית ואפילו סטייה מינית מסוימת מאוד. אם אתם מרגישים כאבים בזמן הזקפה, חשוב מאוד שלא להתעלם מהם ולקבל טיפול לכך כמה שיותר מהר. 

 

מהו פריאפיזם?

תופעה של זקפה כואבת הנמשכת כ-4 שעות ומעלה ונגרמת ללא שום גורם חיצוני בולט. הפריאפיזם נגרם כתוצאה מדם שנלכד בתוך הפין אך לא מצליח להתנקז וכך יוצר כאב אקוטי. מצב זה מתרחש או לאחר שהוזרק דבר מה לפין ועשוי להיגרם בשל כך (למשל הזרקות לניפוח איבר המין) או בקרב אנשים שנמשכים לדבר המכונה פראפיליה – זוהי סטייה מינית שבה גברים חונקים את עצמם כדי להגיע לריגוש עוצמתי, משום שהדבר משפר מאוד את הזקפה וחוויית האורגזמה. מתברר שבארה”ב קיימים מאות אנשים שמתים מידי שנה כתוצאה מהמעשה. 

פריאפיזם מוגדר ולא בכדי כמצב חירום רפואי. לכן אם התרחש אצלכם דבר דומה, עליכם לקבל טיפול בהקדם שבו יבוצע הליך להסרת הדם העודף מהאיבר. לעתים הדבר יהיה באמצעות הזרקה (ושאיבת הדם החוצה) ולעתים על ידי ביצוע הליך כירורגי. 

 

נשבר לי ה… האם באמת יכול להתרחש שבר באיבר המין? 

כבר הזכרנו קודם שלאיבר המין הגברי אין עצם, אבל גרימת שבר יכולה כך או כך להתרחש. קיימות שתי תעלות מעל הפין ועוד תעלה בבסיסו – כולן עשויות מרקמה ספוגית ויוצרות מעין משולש בשם קופה קפרנוזה. בזמן זקפה שמתרחשת בדרך נורמטיבית, הספוג מתמלא בדם והוא זה שגורם לאיבר להתקשות. אם במהלך הפעולה הזו יתרחש כיפוף בכוח של הפין, התעלות עלולות להתפרץ החוצה, לדמם ולגרום לכאבים עזים ביותר. לכן ממליצים המומחים להיזהר מתאונות שנגרמות בעיקר כתוצאה מקיום יחסים מאוד אגרסיביים. ואם למרות זאת לא נשמרתם, יש לגשת למיון לקבלת טיפול מהיר ככל האפשר. לא שנרצה להוסיף עוד לחץ על הנתונים האלה, אבל האמונה היא שחבלה טראומטית לפין עלולה לגרום לעקמת, מה שימנע את היכולת לקיים יחסי מין לצמיתות. 

 

זקפה מתמשכת

קיימת תופעה די שכיחה, שבה הזקפה לא שוככת והיא ממשיכה להתקבל ברצף למשך המון שעות. לא, זה ממש לא חלומי כפי שאתם מדמיינים: מדובר בתופעה כואבת ביותר, ללא שום גירוי מיני וכתוצאה מנטילת חומרים שנועדו להשפיע על האיבר כמו הזרקות במינון מסוכן ואפילו “ויאגרה מזויפת”, שנמכרת בשוק השחור ופותחה כימיקלית במקום פרטי, ללא פיקוח רפואי. 

 

מחלת פיירוני

מדובר במחלה שבה קיים גוש או פלאק על הפין וגורם לכיפוף האיבר ולכאבים במהלך הזקפה. למחלה יש שני שלבים, כאשר הראשון כולל התפתחות של דלקת היוצרת כאבים בזמן הזקפה ולאחר מכן תהליך צלקתי הגורם לעקמת ההולכת ומחמירה באופן הדרגתי. בשלב השני והמבלבל, הכאב נוטה להיעלם לחלוטין אך התסמינים מתייצבים והמחלה מתקבעת. בשלב זה נוצרת רקמת צלקת שעלולה לבטא עקמת, או היצרות של חלק מהפין במהלך הזקפה. כל אחד מהמצבים הללו מוביל לליקוי בקבלת הזקפה התקינה ועשוי לגרום גם לקיצור של הפין. הטיפול למחלת פיירוני יכול להתבצע במספר אופנים: מתן תרופות, הזרקת תרופות, ביצוע ניתוחים והקרנות. 

 

פציעות ופגיעות נוספות

הפין הוא איבר רגיש מאוד כידוע, אבל ברוב הזמן הוא פחות חשוף לפגיעות ולכן לא נוטה להיפגע הרבה ביחס לאיברים נוספים בגוף. אם מתרחשת פציעה בפין, היא תוביל מטבע הדברים לכאבים שעשויים להתבטא גם בזקפה: תאונת דרכים, כוויה, פעילות מינית סוערת, ניתוח באיבר המין, פגיעה עצמית, פציעת ירי, חבלה, ליפוף דבר מה  בצורה הדוקה מסביב לאיבר למשך זמן ממושך (יצירת פצע “נגע חנק”) והחדרת חפץ כלשהו לפתח השופכה. כאבים עשויים להתרחש גם בתרחיש נדיר של קריעת הרצועה שתומכת בבסיס האיבר. המקרה יכול להתרחש רק אם איבר מין בזקפה נדחף בעוצמה כלפי מטה ומתעורר בעקבות זאת כאב חריף ודימום. 

 

כיצד מטפלים בכאבים בזקפה?

אם קיימים כאבים ממקור לא ידוע ובלתי חולף – זה הזמן להיבדק רפואית ולשלול מצבים רפואיים אפשריים. לרוב יתבצעו בדיקת הדמיה ונטילת ביופסיה. התהליך הטיפולי יתחיל בבדיקת ההיסטוריה הרפואית המקיפה של המטופל, לרבות ביצוע בדיקות דם ושתן, הערכה והגדרת הפגיעה או הנזק באיבר המין ומתן טיפול ראשוני על ידי משככי כאבים, משחות מקומיות וזריקות. במקרים שמצריכים תוצאות מהירות או שמחייבים טיפול פולשני, יבוצע ניתוח שנועד למנוע אחת ולתמיד את הבעיה. 

כאבים בזמן זיקפה

תסמיני הכאבים האפשריים במהלך הזקפה וחשיפת הבעיה

כל כאב שמופיע באיבר המין הוא חד ומובחן בדרך כלל, על אחת כמה וכמה בזמן הזקפה. הכאב יכול להתחיל ככאב עמום ולהתגבר לכדי חד ואקוטי. במהלך האבחון הרפואי יתבקש המטופל להגדיר את עוצמת הכאבים כך שהרופאים יוכלו לבצע הערכה ראשונית או להעלות חדשות למקור אפשרי לכאבים. אם מדובר במחלת פיירוני לרוב הכאבים יהיו מלווים בעקמת. אם מדובר בדבר מה אחר, יש להמשיך בבדיקה הגופנית בזמן שהפין זקוף כך שהרופא יוכל למשש את האיבר, לחשוף פלאק או דלקת ולהתרשם מהכאבים שחש המטופל. הבירור ימשיך באמצעות רנטגן, MRI ואולטרסאונד על פי התרשמות הרופא והרצון לשלול תופעות ותרחישים מסוימים. 

הטיפול באופן טבעי ייקבע על פי מצבו של המטופל ועל פי חומרת הכאבים. כמו כן, המינונים יהיו על פי מאפיינים רפואיים נוספים ועל פי הצורך שלל המטופל. כך למעשה כל אחד יקבל מענה באופן אישי והולם למצבו, עם סיכויים טובים מאוד לנטרל את הבעיה. ניתוח יישקל רק במצב קיצוני או מורכב מאוד, שבו כל טיפול תרופתי אחר שניתן לא עוזר. במחלת פיירוני למשל, אפשר לנסות לטפל אפילו בדרכים שמרניות יותר כמו מתן סטרואידים בהזרקה, שנועדו לספוג את הפלאק המקומי שהצטבר. 

0
העגלה שלך
דילוג לתוכן