האם זה בריא לאונן מספר פעמים ביום

כל אחד ואחת שואלים את עצמם בוודאי את השאלה הזו. מצד אחד, אנשים שמאוננים כמה פעמים ביום לא בהכרח יפסיקו אם מישהו יאמר להם שמדובר בפעולה לא בריאה. מצד שני, חוסר הפתיחות והשיחות בנושא גורמים לנו לרצות לדעת שאנחנו בסדר ושהאוננות לא פוגעת בנו בדרך מסוימת. ולכן נעדיף שלא להלאות אתכם ולספיילר את עצמנו כבר עכשיו: אפשר לאונן מספר פעמים ביום ודבר לא יקרה לבריאותכם. מצד שני, מיד נראה לכם מה כן כדאי לעשות ולקחת בחשבון, כדי שכמות הפעמים היומית שלכם לא תפגע באיבר המין ואפילו בחיים האישיים שלכם. אוננות היא דבר בריא ואף מומלץ ובעזרת הכתבה הבאה, תוכלו להכיר את כל היתרונות שלה וגם להבין כמה פעמים ביום מומלץ שתאוננו באופן אישי.

 

נתחיל מהבייסיק

אוננות היא עניין אישי, טבעי ואינטואיטיבי. אתם לא באמת צריכים שמישהו יסביר לכם איך לבצע אותה וכל אחד ואחת מתחילים בה מתי שנראה להם נכון. הפעולה מן הסתם, היא בתדירות משתנה וכל אחד מכם ימצא את כמות הפעמים שמתאימה לו. לפעמים מדובר אפילו בתקופות מסוימות: יש כאלו שיאוננו יותר בחורף או בתקופה ספציפית (למשל בתקופת רווקות ארוכה) ויש כאלה שיאוננו יותר כחלק מהסקס הקבוע עם הפרטנר. אין לזה חוקים. כל אחד ואחת ומה שעושה להם טוב.

בעולם הרפואי והמחקרי, מדברים על אוננות כחוויה וכפעולה מומלצת מאוד. האוננות מאפשרת לפרוק לחצים ולהימנע ממתחים שונים, להכיר את גופנו ולהפוך אותו לאוטונומיה והממלכה הפרטית שלנו. האוננות אפילו תאפשר לנו לגלות את ההעדפות המיניות, לשפר את רמות החשק המיני ולהרגיש חיוניים ואופטימיים יותר.

מצד שני, בעולם הדתי והחינוכי, רוב הגורמים ממשיכים לצקצק כשמדובר באוננות. היא עדיין נחשבת למעשה לא ראוי, מביש ואף פסול. ולכן במעגלים אלה שנועדו בעיקר לתווך את כל תחומי החיים שלנו, השיח על אוננות פשוט לא קיים. למרות שיעור-שניים בחינוך מיני בתיכון, אי אפשר למצוא באמת גורמים סמכותיים שיאמרו לנו שזה בסדר לאונן, זה טבעי ובכלל לא מביך. כמו סקס, הוא נועד וצריך להתקיים. ולכן אנו תוהים שוב ושוב האם מדובר בפעולה בריאה והאם כמה פעמים ביום נחשבים נורמליים ותקינים מבחינת הבריאות האישית שלנו.

 

האם אוננות מספר פעמים ביום בריאה גם לנשים?

כבר הבנו שהאוננות בריאה לכולם, לגברים ולנשים כאחד. אך האם זה נחשב לבריא לאונן כמה פעמים ביום גם אצל נשים? ובכן, נתחיל מזה שההשוואה בין גברים ונשים בהקשר הזה היא די שגויה. התרגלנו לחשוב שגברים מאוננים יותר, חושבים יותר על סקס וגם הרבה יותר פעילים מינית. מצד שני, נשים פחות פתוחות לכך ואם הן מאוננות הרבה, סימן שיש להן דחף מיני מוגבר או שהן אף פעם לא מצליחות להגיע לסיפוק. ובכן, שתי העובדות הללו בהחלט לא נכונות. משני המינים אפשר למצוא סוגים שונים של מאוננים, מגברים שעושים את זה רק פעם בשבוע ועד נשים שמבצעות את זה פעמיים ביום. אין לזה קשר באמת לחוויות או הסיפוק של מי מהצדדים, אלא רק לצורך והרצונות האישיים של כל אדם.

מעבר לזה, נשים הן לא תחרות לגברים ביחס לאוננות: המגע העצמי של נשים הוא מורכב יותר, קשור גם למנגנונים נפשיים ורגשיים וגם שייך לעובדה שהאצבעות פשוט מטיילות במקומות חבויים, שלא ניתן לראות. ולכן נשים שמאוננות כמה פעמים ביום הוא דבר יחסית נדיר, אבל סביר מאוד שקיים. ואם אישה מסוימת מצליחה לראות מזה סיפוק פעם אחר פעם – שאפו לה!

 

האם זה בריא לאונן הרבה גם בזוגיות?

אוננות אמורה להגביר את החשק המיני ולהביא לסיפוק, אך אין זה אומר שהיא צריכה לבוא כתחליף לחיי המין שלכם עם בני הזוג. לכל אחד מכם מותר גם להסתגר בפינה משלו ולאונן. הדבר לא נחשב לבגידה ובהחלט לא מחליף את המין הזוגי אלא מספק צרכים רגשיים ונפשיים, הרבה יותר ממה שהוא מספק אורגזמות. ולכן אין פסול בזה שאתם מאוננים כשאתם נמצאים בזוגיות. מצד שני, אנחנו מאמינים שכן עדיף שהפרטנרים שלכם יידעו, על מנת שהיחסים ביניכם יהיו שקופים וכנים יותר.

וגם משום שאוננות הדדית/ משותפת, היא דבר נפלא, מרגש, מעצים וסקסי שתוכלו לעשות יחד אחד לשנייה. מעבר לכך, אפשר להשתמש באוננות כדי לגלות עוד ועוד דברים על עצמכם, מה שבטוח יעזור לכם להשיג הנאה הרבה יותר מעולה עם הפרטנרים. ככל שמשמרים את חיי האוננות האישיים, אפשר לכוון את בני הזוג למקומות נעימים שעושים טוב, להראות להם איך לענג אתכם ואפילו לגרות אותם על ידי אוננות מולם, אם בא לכם.

הצד השני והפחות תקין של אוננות, הוא כשהיא משפיעה על חיי המין הזוגיים שלכם. אנשים שמתמכרים לאוננות או שמבצעים אותה בצורה מאוד מוגזמת ואינטנסיבית, עלולים לגרום לעצמם לקשיים רבים בסקס: חוסר זקפה או זקפה חלקית, פות כואב ומגורה, עייפות מוגברת, פציעה, עיכוב בשפיכה ובאורגזמה ועוד. אם אתם מרגישים שהאוננות או התדירות שלה פוגעת ביכולת שלכם ליהנות מחיי המין הרגילים, עדיף להפחית בכמות. אם אתם מרגישים שזה מכבה אתכם לחלוטין, מוטב להפסיק לתקופה, או להימנע מאוננות בימים של סקס. בשורה התחתונה – אפשר לאונן חופשי, ללא הגבלה. כל עוד זה לא פוגע לכם בחשק ליחסי מין עם בני הזוג.

 

האם הכמות פוגעת במצב הנפשי שלי?

באורגזמה אתם משחררים את כל ההורמונים הטובים כמו סרוטונין ודופאמין, שמשרים תחושה רגועה ונעימה. ולכן כל עוד התחושה הזו מתרחשת, אין כל סיבה להפחית בכמויות. הבעיה מתחילה כשאתם מאוננים יותר מידי או פחות מידי, כך שהלחץ לא משתחרר ויש תלות באוננות שהתפתחה בעקבות כמות גבוהה, או שאם חווים מעט מידי סיפוק והפגת מתחים בעקבות כמות קטנה. לכן גם הפעם, המפתח הוא באיזון. אם אתם מרגישים שהכמות מייצרת לכם תחושות פחות נעימות, זה הזמן לבחון מחדש את הכמות האישית.

 

אוננתי יותר מידי ונפצעתי. מה עושים?

אם אוננתם וכתוצאה מכך גרמתם לפציעה או גירוי בעור באיבר המין, לא בטוח שזה בגלל שהגזמתם. מספיקה גם תנועה לא נכונה או החפץ הלא נכון כדי לפגוע ולחבל. נשים עלולות להיפצע בצורה חריפה יותר מטבע הדברים בשל מבנה איבר המין, אבל גם אם חוויתם תחושה לא נוחה או שאתם סובלים מרגישות וגרד, זה זמן טוב לגשת לרופא ולהיבדק. אל תחכו שהפציעה תחמיר וטפלו בה בהקדם. כמובן שזה השלב לבדוק מחדש את התדירות שלכם: אולי באמת הגזמתם במספר הפעמים השבוע, אולי אוננתם חזק מידי, אולי השתמשתם בכוח. נשו לשים לכך לב והימנעו להבא.

האם זה בריא לאונן כל יום

 

יאללה, לשורה התחתונה

אז האם זה בריא לאונן מספר פעמים ביום? התשובה היא כן, בהחלט! אבל יש אבל: האוננות היא בריאה ותקינה בכל כמות אפשרית, כל עוד אתם לא פוגעים בעצמכם מבחינה נפשית, פיזית או זוגית. אם אתם מרגישים שמשהו בחייכם נפגע כתוצאה מהכמות, אל תהססו אף פעם לשקול אותה מחדש. מעבר לכך, אוננות לא אמורה להפוך להרגל שגרתי. כמו הסקס, היא זקוקה לגיוון בכל המובנים, גם בתדירות. לכן נסו תמיד לשמור על גיוון, לשנות הרגלים, להתנסות וגם להחליף את כמות הפעמים. לפעמים תגלו שכמות מסוימת תעשה לכם טוב רק לתקופה ולפעמים תגלו שאתם צריכים לפחות את הפעם ביום שלכם עם עצמכם. אם זה עושה לכם טוב – קבלו את ברכתנו.

0
העגלה שלך
דילוג לתוכן