רכישה מאובטחת
זיכוי מלא
תשלום לשליח
משלוחים מהירים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
מפת האתר

בדיקות לתפקוד מיני

רוב הגברים לא מדברים על זה, חלקם הגדול גם לעולם לא יודו שזה אי פעם קרה להם אבל 20% מהגברים סובלים בשלב חיים מסוים מאבדן החשק המיני.

אמנם הבעיה נפוצה יותר בקרב נשים, אך מדובר בטעות קלאסית. נשים מדברות על זה יותר ופונות לעזרה בנושא, מה שעוזר להחיל את הבעיה הכואבת הזו בעיקר עליהן. אז מה עושה גבר שנעלם לו הדחף? שהוא לא מרגיש צורך לקפוץ למיטה?

שפתאום מגלה שחודש עבר מאז הסקס האחרון וזה כלל לא הזיז לו? אלה הסיבות וכל הדרכים לבדוק אותן.

 

הבעיה השקטה של הגברים בהקשר של תפקוד מיני

כולנו מכירים את בדיחת “כואב לי הראש” הנשית שמנסה להתחמק מסקס עם בן זוגה. אבל אף אחד לא מזהה את אבדן החשק הגברי כדבר מצחיק. לפחות לא הגברים. מדובר באחת מבעיות התפקוד המיני הכי נפוצות, אבל גם הכי מתסכלות. כמה קשה זה בטח להודות בזה בפני חברים, שלא לדבר על הצורך להודות שאין לך חשק בפני בת הזוג. הבעיה הזו מצטרפת לבעיות נפוצות אחרות בתפקוד המיני כמו אימפוטנציה או שפיכה מוקדמת שטווח הגילאים של הסובלים מהן גדול, אך למרבה המזל יש להם גם פתרון מצוין.

 

כשאין תשוקה מינית

אז למה זה בכלל קורה? למה פתאום קם אדם בבוקר ומרגיש שאין לו שום בעיה להתנזר ממין? לפעמים הבעיה חמורה יותר, משום שהגבר שאין לו חשק לא רק שלא מרגיש באבדן התשוקה, אלא גם דוחה פעמים רבות את ההזמנה למין בתירוצים שונים, מה שבוודאי מביא לסדרת בעיות אחרות בזוגיות. התוצאות של דיכאון החשק המיני מביאות לבעיות רגשיות שעשויות להיות קשות, החל מפגיעה של שני הצדדים בביטחון העצמי, חשדנות (ייתכן שלבן הזוג חסר החשק יש רומן?) ואבדן האמון ועד נקמה ואפילו חרדת ביצוע, אחרי זמן רב של חוסר פעילות מינית.

 

כל הסיבות לאבדן חשק מיני אצל גברים

לפני שנפרט על הבדיקות השונות שתתבקשו לבצע כדי לפתור את הבעיה, חשוב שנפרט לגבי הסיבות האפשריות לאבדן החשק המיני:

 

שגרת חיים עמוסה ולחוצה

העידן המודרני מביא איתו המון אינטנסיביות ורבים סובלים כתוצאה מכך ממצבי דכדוך, מחסור בשינה, מתחים רבים ואפילו בעיות נשימה. כתוצאה מהמטרדים הרבים והסחות הדעת, החוויה המינית נפגעת עד שבשלב מסוים היא אפילו עשויה לדעוך. אפשרות אחרת היא שרמות גבוהות של חרדה מדכאות אוטומטית את החשק עד למצב שחסרונו בולט מאוד.

 

הרגלי תזונה לקויים

אנשים שמנהלים תפריט ארוחות לא מאוזן או בריא מספיק עשויים לפגוע גם בכמות התקינה של רכיבים חשובים כמו סידן, ברזל, אומגה 3 ועוד. מחסור בויטמינים שונים עשוי להשפיע על תפקודי הגוף והמוח, מה שעשוי להשפיע לטווח הארוך גם על הדחף למין.

 

מצב נפשי קשה

תקופת אבל, טרגדיה קשה, טראומה אישית וגם דיכאון עשויים להביא לכך שישנה הימנעות ממין בעקבות המחסור בתשוקה. הסובל מתמקד בהיבטים שליליים רבים בחייו ולכן מתקשה לשפר את מצבו הרגשי, מה שמפר את האיזון הנדרש לטובת הנאה מיחסי מין.

  • בעיות בזוגיות – בני זוג לא תומכים מספיק, משברי אמון, מחלוקות או קונפליקטים שעולים בזוגיות ועוד יכולים להיות סימפטום מובהק לבעיה.
  • ירידה ברמות הטסטוסטרון – עם הגיל מתרחשת ירידה בהורמון הגברי שתורם לליבוי היצרים ולתשוקה ברמות התקינות שלה. רמות הטסטוסטרון מתחילות לרדת עם הכניסה לגיל 50 בדרך כלל, אך גם אורח חיים לא בריא עשוי לגרום לכך גם בגילאים מוקדמים בהרבה.
  • מחלות – שקשורות ללחץ דם גבוה, כולסטרול, סכרת ומחלות אוטואימוניות שונות עשויות לגרום לליבידו נמוך. הדבר קורה הן בעקבות שימוש בתרופות שאחת מתופעות הלוואי שלהן היא דיכוי החשק המיני, או בעקבות מצב פיזי קשה שכולל מחסור בשינה ובתיאבון, טיפולים קשים (כימותרפיה למשל) ועוד.
  • הפער שבין אבהות למיניות – גברים רבים שהרחיבו את התא המשפחתי מגלים שהם מרגישים שהצורך להתביית ולהשתקע בחיי המשפחה והקריירה “סותמים” את הצורך שלהם במין. במצב הקוטבי, לידת ילד חדש עשויה לגרום לגבר להימנע מלחוש אינטימיות עם בת הזוג שלו מחדש.
  • הענשה – אם הירידה בדחף המיני מתקבלת בתוך התא הזוגי, לפעמים הדבר מצביע על רצון לשלוט בבת הזוג או לנקום בה באופן לא מודע, מאחר והם מרגישים שהיא משתלטת על החיים המשותפים ומנהלת אותם.
  • חרדת ביצוע – גבר שחושש להיכשל בתפקודו המיני וחש בעקבות זאת בושה, עשוי להתרחק בשלב מסוים. בנוסף, אם הייתה בעיה קודמת בתחום המיני שקשורה לזקפה או השפיכה בדרך כלל, היא עשויה לגרום לאותן התחושות ולהביא גם בעצמה לחרדת ביצוע.

 

 איך בודקים את זה?

כמו כל בעיה בתפקוד המיני, גם היעדר התשוקה למין נובעת מבעיה פיזית או נפשית. מומלץ לפנות בנושא הזה קודם כל לרופא המשפחה שישאל אתכם מספר שאלות לגבי אורח החיים והשגרה, על עבר רפואי או מצב בריאותי שייתכן ואתם סובלים ממנו ומשפיע על התיאבון המיני. איסוף המידע לגביכם בשלב זה חשוב מאוד מכיוון שהוא זה שיצביע על סוג הבעיה (רפואית או נפשית) וישלח אתכם לבדיקות המתאימות.

אם החשד עולה מכיוון רפואי פיזיולוגי בעקבות מחלה שאתם עשויים לגלות שאתם סובלים ממנה, מינון תרופתי שמדכא את החשק או בעיה פיזיולוגית אחרת בתחום המיני שצריך לטפל בה, תתבקשו לבצע בדיקות דם ושתן, בדיקות לאיבר המין והאשכים, לחץ דם, בדיקות הורמונליות ותפקודי כליות. הרופא עשוי לשלוח אתכם למומחה בתחום רלוונטי לרקע הרפואי שלכם כדי לאבחן התפתחויות במחלה מסוימת או התאמת תרופה ומינון חדשים.

בנוסף, ייתכן שתישלחו גם לבדיקת אורולוג או בדיקה נוירולוגית שיצביעו על איכות השינה שלכם והתרחשות של זקפה טבעית במהלך הלילה.

אם החשד הוא לכיוון הנפשי, תתבקשו לפנות לפסיכולוג, פסיכותרפיסט, סקסולוג או טיפול זוגי שבדרך כלל יוכלו לעזור מאוד לריפוי הבעיה והבנת הסיבה לבעיה. כאן יתבצעו בדיקות על סמך תשאולים שונים שנוגעים לעברכם בילדות, מצבכם המשפחתי, הזוגיות, יחסים רומנטיים בעבר וגם הרגלי מין קודמים, טראומות שחוויתם ועוד.

 

כך מגבירים את החשק המיני

 

אימונים גופניים

ספורט מעודד את הדחף המיני ותורם רבות להרגשה הטובה והביטחון העצמי, מנקה את הראש ממחשבות מטרידות או מסיחות ועוזר כמובן לשפר גם את מצבכם הנפשי והפיזי.

 

תזונה נכונה

יש קשר ישיר בין דכאון למין ובין המטאבוליזם, כאשר מזונות מלאים באנרגיה וברכיבים שנמצאו כמגבירי תשוקה (דקל ננסי, ג’ינסנג וחומצות אמינו לדוגמה) יכולים לעזור מאוד להגברת התשוקה. במקביל, מומלץ להימנע ממזונות מלאים בסוכר ומאכלים מעובדים.

 

נטילת תוספי טסטוסטרון

אם מקור הבעיה הוא בהידלדלות מאגר הטסטוסטרון, תקבלו מרשם לנטילת התוסף מהרופא וכך תוכלו להשיב בקלות את מה שאבד.

 

נטילת ויאגרה טבעית

הויאגרה הטבעית אמנם מעודדת את הזקפה במהלך הגירוי המיני וידועה גם כמעכבת שפיכה, אך בין השפעותיה היא תורמת גם לאיזון החומרים התקין, משפרת את התחושה האישית ומצב הרוח ומגבירה מאוד את התיאבון המיני. הויאגרה הטבעית איננה מצריכה מרשם רופא והיא עשויה מחומרים טבעיים בלבד, שנרקחו מאותם הרכיבים התזונתיים שנמצאו כמעודדי תשוקה כמו ג’ינסנג ודקל ננסי. את התוסף תוכלו להזמין דרך חברת נטורל ויאגרה ולהשיב לעצמכם את החשק, המרץ, האון הגברי וגם את היחסים המופלאים עם הפרטנרית.

 

גבר

0
העגלה שלך
דילוג לתוכן